ROMÂNIA
BioTowns

Concursurile proiectului BIOTOWNS
22.02.2012

Au fost desemnaţi câştigătorii Concursurilor de desen, fotografie şi eseuri  desfăşurate în cadrul Proiectului de cooperare transfrontalieră între Municipiul Timişoara şi Oraşul Szeged- „Biodiversitatea şi protecţia naturii – o abordare responsabilă a problemelor de mediu a două oraşe înfrăţite”, acronim BIOTOWNS, cod proiect HURO/0901/128/1.3.4., derulat în cadrul Programului de Cooperare Transfrontalieră Ungaria – România 2007 – 2013, cofinanţat de Uniunea Europeană şi Fondul European de Dezvoltare Regională, după cum urmează:
 
La concursul de desene:  
Eleva Ioana Vasile– Clasa a-III-a A de la ECO-ŞCOALA cu clasele I-VIII nr. 16 Timişoara, Învăţător Stela Roman.
 


La concursul de fotografie:
Eleva Oláh Júlia, Clasa a-VIII-a, Liceul Teoretic Bartók Béla Timisoara, Profesor coordonator Toth Kinga



Elevul Bogdan Pocol– Clasa a-VIII-a, Şcoala cu Clasele I-VIII “AVRAM IANCU” Timişoara, Profesor coordonator: Camelia Circu.


 
La concursul de eseuri:
Eleva Oláh Júlia, Clasa a-VIII-a, Liceul Teoretic Bartók Béla Timisoara, Profesor coordonator Toth  Kinga cu eseul VÂNTUREII ROŞII


Eleva Diana – Elena Cărăşel– Clasa a-VII-a A, Şcoala cu Clasele I-VIII “AVRAM IANCU” Timişoara,  Profesor coordonator Valerica Şchinteie, cu eseul LUMEA ÎN CARE TRĂIM - REPLICA NOASTRĂ FIDELĂ ?
 
 

CELE MAI REUŞITE ESEURI

A FI SAU A NU FI…
 
MARIA CIUCLEA, 15 ani
Şcoala cu clasele I-VIII nr. 19 „Avram Iancu” Timişoara


DINCOLO DE SUNET…
 
EMANUEL FOLKER
Colegiul Tehnic  „Dimitrie Leonida” Timişoara


GRĂDINA MEA FEERICĂ
 
MARINA-LUIZA CIOBANU
Şcoala cu clasele I-VIII nr. 7 „Sfânta Maria” Timişoara


ÎMPREUNĂ PUTEM SALVA LUMEA

 
LIVADARU ANDREEA
Eco-Şcoala cu clasele I-VIII nr. 16 „Take Ionescu” Timişoara


LA PAS, PRIN TIMIŞOARA MEA DRAGĂ…
 
MĂDĂLINA COROIU, 15 ani
Şcoala cu clasele I-VIII nr. 19 „Avram Iancu” Timişoara


LA TINE MĂ GÂNDESC, NATURĂ
 
DANIEL-GEORGE BRATU, 14 ani
Şcoala cu clasele I-VIII nr.19  „Avram Iancu” Timişoara


PĂDUREA COPILĂRIEI MELE – PĂDUREA VERDE
 
LAURA-IONELA ALMĂJAN, 14 ani
Şcoala cu clasele I-VIII nr. 7 „Sfânta Maria” Timişoara


ŞI IARĂŞI DESPRE CIORI…

 
SEBASTIAN-DAN SFERLE, 14 ani
Şcoala cu clasele I-VIII nr. 19 „Avram Iancu” Timişoara


TIMIŞOARA DE ALTĂ DATĂ…

 
BIANCA MUREŞAN, 14 ani
Şcoala cu clasele I-VIII nr. 7 „Sfânta Maria” Timişoara


TIMIŞOARA – UN ORAŞ ECO?
 
TEODORA SCURTU, 14 ani
Eco-Şcoala cu clasele I-VIII nr. 16  „Take Ionescu” Timişoara


VREM OXIGENUL PĂDURII VERZI!
 
ANA-MARIA CROITORU, 14 ani
Şcoala cu clasele I-VIII nr. 7  „Sfânta Maria” Timişoara


CONCURSUL DE DESENE:





Vasile Ioana - ECO Şcoala cu clasele I-VIII nr. 16 TAKE IONESCU
DESEN CÂŞTIGĂTOR




Balint Francisca - Liceul Teoretic William Shakespeare



Chiriţă Alina - Liceul Teoretic William Shakespeare



Costea Horia - Liceul Teoretic William Shakespeare Timişoara



Menţeanu Letiţia - Liceul Teoretic William Shakespeare Timişoara



Păuleţ Andrei - Liceul Teoretic William Shakespeare Timişoara



Petoi Loredana - Liceul Teoretic William Shakespeare Timişoara



Fortiş Victor Ştefan - Liceul Grigore Miosil Timişoara



Haag Leila - Şcoala cu clasele I-VIII nr. 7 Timişoara



Jurca Maria Denisa - Şcoala cu clasele I-VIII nr. 7 Timişoara



Lebădă Iyabela - Şcoala cu clasele I-VIII nr. 7 Timişoara



Lupu Anamaria - Şcoala cu clasele I-VIII nr. 7 Timişoara



Luţ Maria - Şcoala cu clasele I-VIII nr. 16 TAKE IONESCU Timişoara



Milutin Denisa - Şcoala cu clasele I-VIII nr. 7 Timişoara



Piele Andreea -  Şcoala cu clasele I-VIII nr. 7 Timişoara



Popov Snejana - Colegiul Naţional Bănăţean Timişoara



Robescu Mara - Şcoala cu clasele I-VIII nr. 16 TAKE IONESCU Timişoara



Roman Clara - Angela - Şcoala cu clasele I-VIII nr. 7 Timişoara



Savin Casiana Timeea - Şcoala cu clasele I-VIII nr. 7 Timişoara



Severineanu Iulia - Şcoala cu clasele I-VIII nr. 7 Timişoara



Sicoe Andreea - Şcoala cu clasele I-VIII nr. 7 Timişoara



Ticiu Diana - Şcoala cu clasele I-VIII nr. 18 Timişoara



Tuhasu Timea - Şcoala cu clasele I-VIII nr. 16 TAKE IONESCU Timişoara



Turcu David - Şcoala cu clasele I-VIII nr. 16 TAKE IONESCU  Timişoara



Voineasa Ana - Maria - Şcoala cu clasele I-VIII nr. 7 Timişoara



Popa Melisa - Liceul Teoretic William Shakespeare Timişoara



Motoş Letiţia - Şcoala cu Clasele I-VIII AVRAM IANCU din Timişoara



Strava Georgiana - Şcoala cu clasele I-VIII nr. 19 Timişoara



Anghel Haritina - Liceul Pedagogic Timişoara



Atinge Fabial - Şcoala cu clasele I-VIII nr. 7 Sfanta Maria Timişoara



Bojin Mara - Şcoala cu clasele I-VIII nr. 18 Timişoara



Bordean Carina - Ioana - Şcoala cu clasele I-VIII nr. 16 TAKE IONESCU Timişoara



Butuşină - Popescu Iarina - Şcoala cu clasele I-VIII nr. 16 TAKE IONESCU Timişoara



Coleci Darius - Şcoala cu clasele I-VIII nr. 7 Sfânta Maria Timişoara



Cosma Daria - Şcoala cu clasele I-VIII nr. 7 Timişoara



Dragan Raluca - Liceul Pedagogic din Timişoara



Dumitru Ana - Maria - Şcoala cu clasele I-VIII nr. 16 Timişoara



Turbuc Diana - Colegiul Naţional Bănăţean Timişoara